Wybielanie zębów – jak długo się utrzymuje?

Wybielanie zębów znacząco zmienia uśmiech na bardziej estetyczny i pozbawiony przebarwień. Oczywiście, jeśli sam zabieg zostanie dobrany właściwie, co sprawia, że możemy być pewni oczekiwanych efektów, a także, że zostanie wykonany przez doświadczonego stomatologa.

Wiele osób zastanawia się nad wybielaniem zębów, jednak nie robią tego z obawy, że efekty nie będą utrzymywać się zbyt długo. Musimy jednak mieć na uwadze, że jeśli będziemy stosować się do zaleceń stomatologa, to biel zębów po zabiegu utrzyma się na takim samym poziomie nawet kilka lat.

Na czym polega wybielanie zębów?

Wybielanie może odbyć się z wykorzystaniem wielu metod i od tego, na jaką się zdecydujemy zależy, jak będzie wyglądał nie tylko efekt, ale także cały proces wykonywania zabiegu. Każda z nich jednak ma na celu zlikwidowanie cząsteczek osadu i przebarwień nie tylko tych powierzchownych, ale także znajdujących się wewnątrz miazgi zęba.

Dobór metody jednak jest tutaj kluczowy, bo to właśnie on sprawia, że możemy liczyć na takie efekty, jakich oczekujemy, lub zawiedziemy się, bo niestety dana metoda nie poradzi sobie z usunięciem bardzo widocznych i nieestetycznych przebarwień na zębach.

Efekty po wybielaniu zębów

Wszystko zależy od tego, jak rozległe są przebarwienia, jednak metoda, która zostanie właściwie dobrana i wykonana na zębach może dać nam rewelacyjny efekt. Bardzo często konieczne będzie także uzupełnienie ubytków szkliwa, kiedy z takimi się borykamy, aby efekt był jeszcze lepszy.

Musimy także mieć na uwadze, że o zęby po zabiegu należy dbać tak, jak to zalecane, aby dłużej cieszyć się białym uzębieniem pozbawionym przebarwień i osadu. Niestety picie kawy, czy palenie papierosów nie pomaga w zachowaniu pięknego i zadbanego uśmiechu, nawet gdy podejmuje się trud wybielenia zębów.

Wybielanie zębów – koszt zabiegu

Jeśli chodzi o koszt zabiegu wybielania zębów to jest on bardzo zróżnicowany. Możemy zauważyć, że różni się nie tylko w zależności od miejsca wykonania zabiegu, ale także od metody wybielania, jaka zostanie dla nas dobrana. Wszystko zależy także od tego, ile zębów jest wybielanych, czy decydujemy się na usunięcie przebarwień tylko jednego zęba, co jest kosztem około 200 złotych, czy całego łuku i tutaj koszt waha się pomiędzy 2000 złotych, a nawet więcej. Najtrafniej jest wybrać się do gabinetu stomatologa i tam zostanie nie tylko dobrana najlepsza dla nas metoda wybielania, ale także dowiemy się, jaki jest szacunkowy koszt zabiegu w naszym przypadku.

Dzięki temu osiągniemy takie efekty, jakich oczekujemy i cena po wykonaniu zabiegu nas nie zaskoczy. Warto wybrać się do kilku gabinetów i sprawdzić ceny poszczególnych metod, bo te potrafią się różnić w zależności od miasta, gabinetu, a nawet osoby wykonujące zabieg. Kiedy jednak chcemy mieć doskonałe efekty, to warto wybrać osobę, która wykona zabieg wybielania w pełni profesjonalnie, a także dobierze właściwą metodę usunięcia niechcianych przebarwień, bo będziemy mieć poczucie dobrze wydanych pieniędzy.