Ile kosztuje proteza porcelanowa? Poznaj ceny.

Kiedy wybieramy się do stomatologa i ten stwierdza, że jesteśmy zmuszeni usunąć kilka zębów, których nie da się wyleczyć, to jednak nie musimy obawiać się, że pozostaniemy z nieestetycznymi ubytkami. Możemy zlecić wykonanie dla nas protezy zębowej, która będzie nie tylko trwała, ale także bardzo korzystnie wyglądająca, jednak będzie tak tylko wtedy, kiedy zostanie dobrana metoda jej stworzenia tak, aby spełniała ona wszystkie nasze oczekiwania. Najchętniej wybierana jest proteza wykonana z porcelany, bo możemy liczyć tutaj na trwałość i bardzo naturalny wygląd.

Należy jednak mieć na uwadze, że proteza porcelanowa, jeśli mówimy o całościowej, to koszt rzędy nawet kilkunastu tysięcy złotych. O tym, ile kosztuje proteza porcelanowa powie nam lekarz stomatolog po dokładnym oszacowaniu tego, co jest konieczne do wykonania w naszym przypadku.

Proteza porcelanowa – czym jest?

Proteza porcelanowa to pojęcie bardzo ogólne, bo może występować w formie pojedynczych nakładek, a także w formie całościowego łuku. Wszystko zależy od tego, ile ubytków mamy do uzupełnienia u siebie, a także, czy konieczna jest odbudowa nie tylko zęba, ale także miazgi zęba, która już uległa znacznemu skróceniu. Musimy więc wiedzieć, że proteza porcelanowa może być częściowa, a także zastępować cały łuk zębowy, jednak każda z nich będzie wyglądać bardzo estetycznie, kiedy zostanie dobrze wykonana i dobrana do naszych zębów.

Jak działa proteza zębowa?

Proteza zębowa pozwala na zastąpienie zębów, które nie wyglądają za dobrze, jednak ich odbudowa nie jest możliwa. Jeśli chodzi o protezy to wyróżniamy te wkładane, a także te stałe, które może usunąć wyłącznie lekarz stomatolog, te są także droższe, jednak o tym, ile kosztuje proteza porcelanowa, ta najbardziej trwała i naturalnie wyglądająca opowie nam lekarz w gabinecie.

Musimy jednak mieć pewność, że wybraliśmy ten w pełni profesjonalny, który wszystkie zabiegi wykona nie tylko bezboleśnie, ale także w pełni dokładnie, z dbałością o każdy najmniejszy nawet szczegół.

Proteza porcelanowa – cena

Najlepiej jest wybrać się do kilku gabinetów i tak dowiedzieć się, ile kosztuje proteza porcelanowa. Musimy wiedzieć, że ceny różnią się nie tylko w zależności od miejsca, do jakiego się wybierzemy, ale także, jeśli chodzi o lekarza, jaki wykona dla nas protezę porcelanową.

Możemy także zauważyć, że koszt całościowej protezy to wydatek sięgający nawet kilkanaście tysięcy, a jednego zęba, lub kilku ubytków to koszt około 4 tysięcy złotych. Należy jednak wiedzieć, że proteza porcelanowa jest bardzo trwała i wygląda niezwykle naturalnie. Możemy więc poprawić nie tylko wygląd swojego uśmiechu, ale także poprawić samopoczucie.

Jak wiadomo, to uśmiech sprawia, że czujemy się młodsi, bardziej atrakcyjni i o wiele chętniej pokazujemy zadbane zęby. Stajemy się więc bardziej weseli i lubiani przez otoczenie. Warto więc zadbać o to, aby nasze zęby wyglądały dokładnie tak, jak tego oczekujemy, tym bardziej że w każdej sytuacji jest to możliwe.