Jakie tabletki – węgiel aktywny na zęby?

Białe zęby to marzenie bardzo wielu osób, którym natura poskąpiła jasnego odcienia szkliwa. W naszej kulturze zdrowe i zadbane zęby o pięknym perłowym kolorze kojarzą się z życiowym sukcesem, powodzeniem, urodą i świetnym zdrowiem. Dlatego właśnie sporo osób zastanawia się nad tym, jak tanim kosztem wybielić zęby, by prezentowały się lepiej. Tabletki – węgiel aktywny na zęby, to domowy sposób na wybielanie, który cieszy się coraz większą popularnością. Poniżej odrobinę więcej na ten temat.

Wybielanie zębów węglem aktywnym

Tabletki – węgiel aktywny na zęby to prawdziwy hit wśród osób, które poszukują domowych i tanich sposobów na rozjaśnienie zębów i pozbycie się różnego rodzaju przebarwień. Rzeczywiście węgiel w tabletkach może służyć do rozjaśniania zębów, radzi sobie bardzo dobrze między innymi z usuwaniem przebarwień po winie, papierosach, owocach cytrusowych, natomiast nie rozjaśnia szkliwa, ponieważ nie ma możliwości przenikania go. Poza tym nie usunie również kamienia nazębnego i osadów, które zmieniają kolor zębów. Jednym słowem są pewne ograniczenia, ale z drugiej strony dosyć ekonomiczne rozwiązanie, jakim są tabletki z węgla aktywnego i tak świetnie się sprawdza. Warto skorzystać i przetestować je na własnych zębach, a następnie zobaczyć, jakie są efekty.

Węgiel w tabletkach

Tabletki – węgiel aktywny na zęby można używać we własnym domu. Wystarczy przygotować pastę z tabletek z węgla aktywnego, na przykład poprzez rozkruszenie i połączenie z niedużą ilością wody. Należy nałożyć ją na szczoteczkę, a następnie delikatnie myć tą miksturą zęby. Jeżeli stosuje się regularnie węgiel aktywny, już po kilku tygodniach zauważy się znaczną poprawę wyglądu zębów. Staną się one jaśniejsze, ponieważ uda się usunąć różnego rodzaju przebarwienia, które odbierają zębom urodę. Jeżeli dodatkowo połączy się to z wizytą u stomatologa, który zdejmie osad oraz kamień nazębny, efekty będą jeszcze lepsze. Sporo osób wskazuje na jeszcze inne zalety stosowania takiej domowej ekologicznej pasty z węgla aktywnego. Mowa tutaj na przykład o tym, że działa on bakteriobójczo, dlatego też pozytywnie wpływa na zdrowie jamy ustnej.

Pasty z węglem i inne preparaty

Na fali popularności węgla aktywnego do wybielania zębów powstało sporo produktów, które można kupić w drogeriach i aptekach. Do najpopularniejszych należą pasty do mycia z węglem aktywnym, które mają po prostu ciemny kolor. Warto wiedzieć jednak o tym, że w swoim składzie nie zawierają one żadnych rewolucyjnych składników. Dlatego też tańszym rozwiązaniem jest po prostu domowa pasta z tabletek węgla aktywnego, który zwykle stosuje się podczas biegunek. Taki domowy preparat dobrze spełnia swoją funkcję, a przy tym jest po prostu dużo tańszy. Jednocześnie warto pamiętać również o tym, aby z wybielaniem zębów nie przesadzać. Oznacza to, że produkty wybielające należy używać z głową, robić sobie przerwy w ich stosowaniu, aby nie niszczyć szkliwa. Niestety czasami można bowiem zaszkodzić sobie, doprowadzając na przykład do jego erozji.