Ile kosztuje ząb wkręcany?

Utrata zęba może być stresująca dla tych osób, dla których zdrowie jamy ustnej, a także estetyka są wyjątkowo istotne. Na szczęście nowoczesna implantologia oraz stomatologia estetyczna mają swoje rozwiązania, dzięki którym można doskonale radzić sobie z brakami w łuku zębowym. Najbardziej nowoczesnym i tak naprawdę najlepszym dla pacjenta jest ząb zamocowany na implancie. Ile kosztuje ząb wkręcany? Poniżej odpowiadamy.

Co to jest ząb wkręcany?

Czym jest oraz ile kosztuje ząb wkręcany? To pytanie zadaje sobie bardzo wielu pacjentów, którzy chcą wybrać najlepszy sposób uzupełnienia luk w łuku zębowym. Okazuje się, że to właśnie rozwiązania nowoczesnej implantologii stomatologicznej dają najlepsze opcję. Po wszczepieniu implantu w kość szczęki, trzeba czekać przez kilka miesięcy na zagojenie, a następnie można zdecydować się na ząb wkręcany. Jest to ząb mocowany na śrubie znajdującej się w implancie, który prezentuje się niczym ząb naturalny. Jest idealnie dopasowany do pozostałych zębów pacjenta, zarówno pod względem wielkości, jak też koloru. Dlatego też w żaden sposób nie wyróżnia się z łuku zębowego. Jest też bardzo wygodny. Jednym słowem pacjenci, którzy zdecydują się na implant oraz ząb wkręcany, będą mogli w pełni korzystać z tego rozwiązania, spożywając wszystkie posiłki, na które mają ochotę.

Zalety zębów wkręcanych

O zaletach tego rozwiązania można by naprawdę umówić długo. Ze względu na to, że to rozwiązanie najbardziej estetyczne, nawet osoby, które utraciły wiele zębów mogą po prostu cieszyć się pięknym i wyglądający bardzo naturalnie uzupełnieniem. A to przecież istotne. Czasami zęby traci się nie ze względu na ich zaniedbanie, ale na różnego rodzaju choroby. W takich sytuacjach możliwości skorzystania z nowoczesnych rozwiązań implantologii i stomatologii estetycznej pozwoli poradzić sobie z traumą, jakim jest luka w łuku zębowym. Kolejne zalety to to, że taki ząb spełnia swoją funkcję dokładnie tak, jak ząb naturalny. Jest zatem mocne, wytrzymały. Można nim gryźć nawet twarde produkty. Umocowanie na stałe sprawia, że ząb nie przesuwa się, Nie porusza, nie trzeba wyjmować go, aby w prawidłowy sposób zadbać o jego higienę. Ile kosztuje ząb wkręcany? Nie jest to najtańsze rozwiązanie, z czego też trzeba zdawać sobie sprawę.

Cena zęba wkręcanego

Jeżeli decydujemy się na implant oraz uzupełnienie go za pomocą korony zębowej, musimy liczyć się ze sporymi wydatkami. Ceny implantów różnią się w zależności od tego, na które rozwiązanie zdecyduje się pacjent. W niektórych gabinetach stomatologicznych korzysta się z konkretnych systemów od konkretnych Marek. Cena samego zęba również może być zróżnicowana. Najdroższe są zęby wykonane z najlepszych materiałów, które są zarówno bardzo estetyczne, jak chcesz trwałe. Wtedy trzeba liczyć się z kosztem rzędu nawet 3000 lub 4000 zł. Osoby, które mają mniej zasobny portfel, mogą zdecydować się na tańsze rozwiązania, które również są dostępne. Wtedy za uzupełniony w ten sposób ząb zapłacimy około 1000 zł.